Embed

Aras 20 Aylık

Benim canım oğlum, Aras'ım 20 aylık oldu. 4 ay sonra 2 yaşına gireceğine inanamıyorum, oysa "Aras kaç yaşındasın?" diye sorunca, halâ 1 diyorsun. O kadar hızlı geliştin ki,  özellikle kavrama, anlama ve konuşma anlamında.. Söylediğimiz her kelimeyi tekrarlamaya çalışıyorsun. Doğru ya da yanlış ama mutlaka birşeyler söylemeye çalışıyorsun. Çok güzel söyleyebildiğin kelimeleri artık sayamıyorum bile. 

Müzik dinlemeye bayılıyorsun. Sevdiğin şarkı bitince, "bi daha, bi daha" diye tutturuyorsun. Sana mızıka aldık, bazen onu çalıyorsun. Akordeon, piyano, keman, bunların seslerini duyup ayırt edebiliyorsun.

Evin içinde sürekli koşturuyorsun. Düdüklü tencerenin kapağıyla, kuru fasulyelerle, evin her yerinde vileda ve üdüba dediğin elektrikli süpürge ile oynuyorsun. Bunlar şu sıralar seni en çok oyalayan şeyler. Hatta sana oyuncak bir süpürge bile aldık, gerçeğinin aynısı..

Yemek konusunda zorlanıyorum hala. Dişlerin çıkmadı bu yüzden ara ara çok iştahsızlaşıyorsun. Yani zaten iştahsız olan oğlum, daha da iştahsızlaşıyor. Kahvaltı hiç yapmıyorsun. Bu beni çok zorluyor. Sabahları karnın aç olunca huzursuzlaşıyorsun çünkü. Ama oğlumun, yemek yeme dışında hiç bir sorunu yok. Öyle akıllı, öyle tatlı, herşeyi anlayan, öyle güzel bir çocuksun ki.. Seni çok seviyorum oğlum..

Aaaaa bir de kuaförümüzün tavsiyesiyle, saçları güçlensin diye, saçlarını 3 numara yaptırdık oğlumun.. Eski halini arıyorum tabi ama bu haliyle de afacanlığına, afacanlık kattı oğluşum.. Hele bir de yanağındaki kesik iziyle, babasının deyimiyle tam bir hayduta dönüştücheeky

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !