Embed

2011 Yazı

Benim tatlı oğlum canım Aras'ım.. Bu yaz, babanın işleri ve havaların çok değişken olması nedeniyle, denize girebildiğimiz uzun ve güzel bir tatil  yapamamış olsak da, ailece harika vakit geçirdik. Hem benim hem de babanın işinin esnek çalışma saatlerinin olması nedeniyle çok sık birarada olabildik. Her fırsatta farklı yerlere gittik, gezdik, dolaştık, sen yeni arkadaşlarla tanıştın.

İkinci yaş günün çok güzel geçtin. Genelde mutlu ve güleryüzlü bir çocuksun ama o gün tüm ilginin üstünde olması ve sevdiğin kişilerle çevrili olman sanırım seni daha da mutlu etti. Kaç tane çocuk ikinci yaş gününe kahkahalarla gülerek, iyi ki doğdun diyerek girer ki?

Süpürgeler, viledalar, temizlik bezleri, içi pis su dolu kovalar, sopalar, bastonlar, yetişkinlerin kullandığı tamir aletleri senin en sevdiğin oyuncakların. Geçen gün oyuncakçıdan içeri heyecanla girdin, biz de babanla acaba hangi oyuncağa gidiyor bu çocuk diye merakla seni izledik. Oysa sen oyuncakların tozunu alan görevlinin elindeki beze gitmiştin. smiley

Bunların dışında müzik senin için başka bir ilgi alanı. Evimizde org, keman(babaannenlerin hediyesi olan ve 3 yaşından sonra eğer ders almak istersen kullanabileceğin gerçek bir keman), balalayka, saz, gitar, flüt, mızıka, davul, trompet, saksafon var. Ve hepsini çok seviyorsun. "Balalaykamı alıcaaaam" diyen bir çocuk var mıdır mesela?smiley Arabaya bindiğimizde bazen biz müzik açmayı unutuyoruz, bize sen hatırlatıyorsun. Dans ediyorsun. "Ben müziği çok seviyoomm" "Ben dansetmeyi çok seviyooomm" diyorsun bir yandan da.. Müzik parçaları arasından "Fur elise"yi ayırdedip, anneannenin öğrettiği fransızca bir şarkıyı(frelü jatü, dolmevu, solmevatino, dingdangdong diyerek) ezberden söyleyen, birkaç tekerlemeyi hafızasında tutup, mutlu olduğu anlarda söyleyiverip herkesi şaşırtan, yine anneannenin öğrettiği kıtaları ve gezegenleri baştan sona sırayla sayan, benim okuduğum kitapları ezberleyip onları zaman zaman kendi kendine de okuyan acayip bir cocuk olup çıktın. Turhan Deden "Bu çocuk arada bağırsın tabi, akıl fazla geliyor, bağırıp stresini atsın" diye boşuna söylemiyor. 

Bu yaz 4 günlüğüne köye de gittik. İlk gün denize girebildin sadece, sonrasında hava çok rüzgarlıydı. Sen de araba yıkadın, Namık Dede'nin tamir aletleriyle oynadın. Birlikte yürüyüşler yaptık sahilde. Ormanın içlerine doğru gidip defne yaprağı topladık babaannenlerle.

Bulduğumuz her fırsatta BüyükKulüp'ün havuzuna gittik. Hem yüzdün hem de üst taraftaki barın gündüzleri kullanılmayan boş sahnesinde, sahneye çıkıp şarkılar söyledin.

Arkadaşların; apartmanımızdan Hacer Nur, Emre, Ada; Erdoğan Amca'nın oğlu Çınar, Ersoy Amca'nın kızı Elena, kuzenlerin Yiğit, Efe, Ege ve şimdilerde biraz daha iyi anlaştığın Canlaugh

Çok iştahlı bir çocuk değilsin ve yemek bizim için hala bir sorun. Ama yine de her zaman bir çözüm bulabiliyoruz. Genelde evde benim yaptığım yemekleri ya da anneannenin, babaannenin yemeklerini yiyorsun.

Olgun, hassas, duygulu, anlayışlı ve mutlu bir çocuksun.. Umarım mutluluğun daim olur..

Seni çok seviyorum canım oğlum.. Allahım bizi hiç ayırmasın..

Yorum Yaz
Bu içeriği paylaşın!
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !